Rehamed Piešťany

Fyziatricko-rehabilitačná ambulancia so zameraním na  diagnostiku z oblasti liečebnej rehabilitácie na ochorenia pohybového systému.
Poskytujeme liečebnú rehabilitáciu s využitím škály špecializovaných metodík manuálnej medicíny, fyzikálnu terapiu pri ochorení najmä kĺbovo-svalového systému (bolestivé  svalové úpony, zápaly kĺbov, artrózy, poúrazové zmeny kostí, kĺbov a svalov), poruchy chrbtice, predoperačných a pooperačných stavoch a kinezioterapiu so zameraním na funkčné svalové poruchy. Našim klientom ponúkame široké spektrum  diagnostík s rozdielnym zameraním na určenie konkrétneho problému a  na jeho liečbu.
Ambulancia úrazovej chirurgie zameraná najmä na konzultačnú činnosť poúrazových stavov s riešením najnovšími modernými spôsobmi s možnosťou ďalších konzultácii aj v zahraničí. Infúzna liečba, aplikácia liečiva venózne, muskulárne, vnútrokĺbne .

 

Vedúci lekár: MUDr. Ján Mašán, PhD.

Špecializácie:

Chirurgia II.

Traumatológia

Fyziatria, balneológia a liečebná rehabilitácia

 

Odborné aktivity

     Aktívna účasť na odborných konferenciách a odborných zjazdoch doma i v zahraničí. Podieľa sa na výskumných činnostiach. Je odborný asistent UCM v Trnave, člen Slovenskej lekárskej komory.

     V roku 1991 sa stal  primárom  novozaloženého Traumatologického oddelenia nemocnice v Trnave, na tomto poste pôsobil do roku 1998.

      Bolo mu udelených niekoľko ocenení a v roku 2015 dostal pamätnú medailu predsedu TTSK za celoživotný prínos v oblasti traumatológie a za publikačnú činnosť. Je autorom niekoľko desiatok vedeckých článkov a odborných publikácii doma i v zahraničí.

 

 

 

Fyzioterapeut: Mgr. Silvia Golská

Špecializácia: 

Fyzioterapeut vykonávajúci povolanie na Licenciu  Slovenskej komory fyzioterapeutov.

 

Odborné aktivity:

       Aktívne účasti na odborných konferenciách a odborných zjazdov s medzinárodnou účasťou,  je autorkou niekoľkých odborných článkov a odborných publikácii. Absolvovala viaceré odborné certifikovane kurzy. Členka Slovenskej komory fyzioterapeutov.

 

 

 

 

 

Konzultanti :

Prof. MUDr. Peter Wendsche, CSc.

Konzultant traumatológie, sponylochirurgie

Emeritný prednosta Kliniky traumatológie LFMU Brno

Prednosta Subkatedry úrazová chirurgie IPVZ

 

MUDr. Peter Verchovodko

Kardiochirurg NÚSCH a.s. Bratislava

 

Poskytované procedúry:

Individuálna liečebná telesná výchova (ILTV) - zameriava na udržanie - obnovu telesných pohybových funkcií. Súčasťou procedúry je kondičné cvičenie, posilňovanie, nácvik správneho dýchania, správneho držania tela, správneho sedu, postoja, chôdze a správnych pohybových stereotypov pri bežných činnostiach.

Reflexná masáž - ide o manuálny liečebný zásah na povrchu tela v miestach ochorením vyvolaných reflexných zmien. Existujú štyri základné sústavy reflexnej masáže: sústava pre šiju a hlavu, sústava chrbtová , sústava hrudná  a masáž chodidla .

Mäkké techniky - špeciálna metodika manuálnej medicíny, ktorá ovplyvňuje reflexné zmeny v svaloch a  podkoží s cieľom zníženia bolestivosti a svalového napätia.

Klasická masáž - ručná aplikácia cielených mechanických hmatov.

Masáž lávovými kameňmi - teplo uvoľňujúce sa z kameňov spolu s pôsobením masáže napomáha: uvoľniť svalstvo, zlepšiť metabolizmus, krvný obeh, upokojiť bolestivé miesta na tele, uvoľniť svalové spazmy. 

Plynové injekcie  - aplikácia  dávky  medicínskeho oxidu uhličitého do akupunktúrnych bodov, ovplyvňuje svalové napätie. 

Akupunktúra - akupunktúra pre diagnostiku, prevenciu a liečbu využíva špecifický systém bodov a dráh. Jej podstatou je ovplyvňovanie organizmu špecifickou stimuláciou presne určených miest na povrchu tela, tzv. aktívnych bodov zavádzaním špeciálnych ihiel.

Lymfodrenáž - spriechodňuje povrchové lymfatické cievy a napomáha tak odtoku prebytočnej vody z ľudského tela. a  odstraňuje  opuchy. Najviac prospešná je lymfodrenážna masáž po operáciách nôh, kedy dochádza k odľahčeniu ich preťaženia

Laseroterapia - má výrazný biostimulačný efekt, predovšetkým stimulácia kolagénu, podpora prekrvenia tkanív, urýchlenie obnovy ciev, lymfatických ciest a epitelu.  Má účinok protibolestivý a protizápalový.

Elektroterapia - elektroliečba v prevažnej miere využíva svoje protibolestivé účinky, zlepšuje krvnú cirkuláciu a výživu tkanív, tlmí zápalovú aktivitu a uľahčuje tak ľahšiu úpravu pohybových funkcií.

a)  TENS  - využíva princíp zmierenia, potlačenia dráždenia nervov na rôznych úrovniach nervového systému. Indikované sú predovšetkým stavy vyžadujúce zníženie bolesti napr. chrbtice,  poúrazové bolesti a i  .

b) Magnetoterapia  - využíva liečebné účinky pôsobenia magnetického pola na biologické tkanivá.

c) Ultrazvuk - Zlepšuje prekrvenie a výživu tkanív.

Kvantová terapia  - je rozšírením liečebného spektra ochorení najmä kĺbovo-svalového systému, poruchy chrbtice. V traumatológii hlavne zlepšenie hojenia rán, podpora výživy tkanív u zle sa hojacich defektov. Dobré účinky sú  aj v cievnej problematike dolných končatín, kŕčové žily.

Rázová vlna - používa sa hlavne k ošetreniu úponových bolestí. Najčastejšie bolesť ramenného kĺbu, tenisového a golfového lakťa, obmedzenie pohyblivosti, achillova šľacha, akútne a chronické bolesti päty vrátane ostrohy pätných kostí.

Inhalácia - inhalačná liečba liečivých minerálnych vôd pri chronických zápaloch horných a dolných dýchacích ciest.

Oxygenoterapia - zvyšuje toleranciu fyzickej záťaže, zlepšuje telesnú kondíciu a duševnú výkonnosť.

Trakcie -  cieľom trakcie je uvoľnenie skrátených väzov a svalov chrbtice. Robí sa manuálna trakcia, alebo prístrojová na trakčnom stole.

Ozónoterapia -  celosvetovo známa biologická liečebná metóda, s ktorou dosahujeme, výborné výsledky badateľné už po prvých terapiách. Ozónoterapia má blahodárny účinok na celý organizmus, regeneruje časti ľudského tela a využíva sa pri  rôznych ochoreniach napr. bolesti chrbtice, kĺbov, regeneruje hojenie rán, urýchľuje hojenie poúrazových stavov, podporuje imunitu.

Parafango - je originálna forma lokálnej špecifickej aplikácie tepla. Pripravuje sa zo zmesi piešťanského bahna s parafínom a parafínového oleja. Napomáha uvoľňovať sťahy svalov, zlepšuje prekrvenie, hojenie tkanív a má protibolestivý účinok.

Rašelinový zábal -  rašelina obsahuje veľké množstvo živín, prírodných stopových prvkov, minerály a látky, ktoré sa ľahko vstrebávajú cez ľudskú pokožku. Je bohatá na organické látky, svojím zložením priaznivo ovplyvňuje obnovu kožných buniek. Rašelinový zábal je mimoriadne vhodný pri bolestiach kĺbov a chrbtice, pri reumatických ochoreniach, pri artróze, svalovej kontraktúre.

Zrkadlisko - bazén  naplnený prírodnou termálnou sírnou minerálnou vodou s teplotou 38°- 39°C. Podlieha predpisu lekára po dôkladnej lekárskej prehliadke. Túto procedúru absolvujete na kúpeľnom ostrove, ktorý je vzdialený od hotela cca 100 m.

Bahnisko - bazénový kúpeľ, piešťanského sírneho bahna kde prenikajú prírodné vývery termálnej minerálnej vody. Teplota  sa pohybuje v rozmedzí 39°- 41°C. Podlieha predpisu lekára po dôkladnej lekárskej prehliadke. Túto procedúru absolvujete na kúpeľnom ostrove, ktorý je vzdialený od hotela cca 100 m.

 

Tím skúsených odborníkov Vás rád privíta vo svojej ambulancii a pomôže Vám vyriešiť Vaše zdravotné ťažkosti.